Debra Bank

Pozostałe artykuły


Śledź nas na:


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Szybsze tynkowanie z agregatami tynkarskimi

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

Prace tynkarskie są zwykle tym etapem budowy, który zabiera dużo czasu. Nie tylko dotyczy to przygotowania tynków i pokrycia nimi ścian, ale również oczekiwania na ich wysuszenie się. Dlatego też dzisiaj coraz większym powodzeniem cieszą się nowoczesne agregaty, które pozwalają na znaczne przyspieszenie tych prac.

 

Agregaty tynkarskie to urządzenia, które pozwalają na mieszanie i pompowanie tynków. W ten sposób nie ma potrzeby prowadzenia tych czynności ręcznie, co znacznie ułatwia i przyspiesza tego rodzaju prace. Nowoczesne agregaty tynkarskie umożliwiają mechaniczne nakładanie tynków w sposób automatyczny za pomocą węży i specjalnych końcówek. Agregat może wówczas znajdować się na innym piętrze, co upraszcza też czynności prowadzone na wysokościach.

 

Aby przygotować tynk, wykorzystuje się suche lub mokre mieszanki, które umieszcza się w pojemniku agregatu. Za pomocą agregatów można przygotowywać tynki gipsowe, wapienno-gipsowe, wapienno-cementowe, także tynki podkładowe, lekkie czy wylewki samopoziomujące. Wydajność i szybkość działania danego agregatu zależy od jego parametrów technicznych.

 

Gdzie skorzystać z usług tynkowania maszynowego?

Obecnie jest wiele ekip, które wykorzystują specjalistyczne agregaty tynkarskie Kaleta czy innych firm, które pozwalają na szybkie tynkowanie – nazywane jest ono wtedy tynkowaniem maszynowym. Z użyciem agregatów możliwe jest pokrycie tynkiem nawet do 100 metrów kwadratowych w ciągu jednego dnia – nie można osiągnąć podobnego wyniku w przypadku ręcznego nakładania tynków, co powoduje, że jest to także bardziej opłacalna metoda w przypadku tynkowania większych powierzchni.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z usług tynkowania maszynowego, możesz znaleźć specjalistów już teraz przez internet. Wiele firm oferujących tego rodzaju usługi ma własne strony. Na nich można zapoznać się z ofertą i cennikiem lub też wysłać zapytanie ofertowe. Warto pamiętać o tym, aby na wykonanie usługi umówić się wcześniej, ponieważ firmy te zazwyczaj mają terminarze wypełnione zleceniami na kilka miesięcy do przodu.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu