Debra Bank

Pozostałe artykuły


Śledź nas na:


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Najpopularniejsze rodzaje sushi – jak je rozpoznać?

Dodano: 2017-02-23 Przez: admin


 
Sushi to popularna potrawa wywodząca się z Japonii, która jest obecnie bardzo modna w krajach zachodnich, w tym również w Polsce. Przygotowywana jest ona z ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz rozmaitych dodatków. Jakie są najbardziej popularne rodzaje sushi i w jaki sposób możemy je rozpoznać?
 
Chyba każdy z nas widział już sushi. Wielu z nas także zasmakowało w tej potrawie i często wybiera ją dla siebie. Sushi możemy obecnie zamawiać także z dowozem – wystarczy wpisanie do wyszukiwarki takich słów jak „sushi Warszawa Mokotów”, aby natychmiast zobaczyć, gdzie jest to możliwe. Naturalnie, na sushi możemy też wybrać się osobiście lub przygotować je samodzielnie. W menu znajdziemy najczęściej różne rodzaje sushi, dlatego jeżeli nie wiesz, czym różnią się one pomiędzy sobą, sprawdź razem z nami!
 
Nigiri
To jedno z najbardziej popularnych sushi, które jest formowane w dłoni. Ma ono postać owalnego paluszka ryżu, na którym kładzie się plaster ryby lub owocu morza czy też warzywo.
 
Maki
To drugi popularny rodzaj sushi, który jest też najbardziej rozpoznawalny. W tym przypadku mamy do czynienia z rolką, która powstaje w wyniku ułożenia ryżu i dodatków na płacie wodorostów nori. Następnie całość jest zwijana i krojona na kawałki. Do zwijania stosuje się specjalne bambusowe maty.
 
Maki dzielone są też ze względu na swój rozmiar – małe i wysokie to hoso-maki, średnie to naka-maki, natomiast duże i płaskie to futo-maki.
 
Temaki
To sushi, które przygotowujemy przy stole samodzielnie. Wtedy podaje się tacę z gotowymi składnikami, czyli z ryżem, wodorostami oraz innymi dodatkami, więc każdy może przygotować swoją rolkę lub pałeczkę z dodatkiem.
 
Oshi
Jest to dość rzadko spotykane u nas sushi, które ma kształt prostopadłościanu. Jest przygotowywane z wykorzystaniem specjalnej foremki.
 
Inari
Także dość rzadkie. Składa się ze smażonego tofu, które jest wypełnione ryżem, ale może też zawierać dodatkowe składniki.
 
Jeżeli masz ochotę na sushi Warszawa Mokotów jest jednym z dobrych kierunków. Adresy dobrych barów sushi, które zapewniają też dostawę pod wskazany adres, można znaleźć już teraz przez internet. W ten sposób można też zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych lokali, aby trafić do najlepszego.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu